Ազգային ժողովը առաջին ու երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ քննարկեց և ընդունեց դեկտեմբերի 3-ին մեկնարկած նիստի օրակարգում ընդգրկված նախագծերը, այդ թվում՝ համաձայնագրերը:
Խորհրդարանը 66 կողմ ձայնով հաստատեց նաև 2025 թ. ՀՀ պետական բյուջեն:
Նախագծի համաձայն՝ փոփոխվել են եկամուտները, ծախսերը, դեֆիցիտը: Վերանայված նախագծով ՀՆԱ-ն կանխատեսվել է 10 տրլն 891 մլրդ դրամ, տնտեսական աճը՝ 5,1%: Նշված ցուցանիշները սկզբնական նախագծի համեմատ փոփոխվել են նվազման ուղղությամբ, համապատասխանաբար, 158 մլրդ դրամով և 0,5 տոկոսային կետով: Այս նախագծին խորհրդարանական ընդդիմությունը դեմ քվեարկեց:
«Ուզում եմ արձանագրել, որ քիչ առաջ «Հայասան» խմբակցությունը դեմ քվերակեց բյուջեի նախագծին»:
Այս մասին այսօր՝ Ազգային ժողովում 2025 թ. ՀՀ պետական բյուջեի քվեարկությունից հետո ասաց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը, ապա նկատեց.
«Դրանով սահմանավում է, որ ՀՀ զինծառայողները պետք է աշխատավարձ ստանան, ծերերը թոշակ պետք է ստանան, բանակի համար պիտի զենք գրվի, ամրաշինական աշխատանքներ պիտի կատարվի: Սա այս ամենն ինչ ինչ պետք է իմանալ «Հայաստան» խմբակցության մասին»:
Ազգային ժողովի՝ դեկտեմբերի 3-ին մեկնարկած նիստի օրակարգը սպառվեց:
Ժամը 16:30-ին կլինի Ազգային ժողով-Կառավարություն հարցուպատասխան: