ՀՀ ՆԳՆ-ն պաշտոնապես ներկայացրել է Շիրակի մարզի երկու համայնքների՝ Արթիկի և Անիի նորանշանակ ոստիկանապետերին:
Այս քայլը պաշտոնապես նպատակ ունի բարելավել ոստիկանության կառավարման արդյունավետությունը, սակայն այն նաև մատնանշում է իրավապահ համակարգի կադրային անորոշությունը մարզերում:
Արթիկի բաժնի պետ է նշանակվել գնդապետ Ասքանազ Դավթյանը, որը նախկինում ծառայել է Ամասիայի և Մասիսի բաժիններում, և Վաղարշապատի բաժնի պետի պաշտոնում: Նրա փորձառությունը պաշտոնապես գնահատվում է բարձր, սակայն պաշտոնափոխությունները կրկնվում են բավական հաճախ, ինչը վկայում է կադրային կայունության բացակայության մասին:
Անիի նոր ոստիկանապետ է նշանակվել փոխգնդապետ Մանուկ Գորգինյանը, նախկինում Գյումրու Մուշ բաժնի տեղակալ: Նա այժմ ստանձնում է Անիի ոստիկանության ղեկավարումը՝ որպես փորձառու կադր:
Այս նշանակումները ցույց են տալիս, որ նույնիսկ փորձառու աշխատակիցների ներգրավմամբ՝ մարզային իրավապահ համակարգում դեռևս առկա է կառավարման անորոշություն. կադրային փոփոխությունները հաճախ լինում են կարճաժամկետ պահանջներին արձագանքելու նպատակով, առանց կառուցվածքային բարեփոխումների: